Jak wyłączyć potwory w Minecraft?

31 lipca 2022
Brak komentarzy
1 minuta

W Minecrafcie początki potrafią być trudne, szczególnie dla nowych graczy. Największym utrudnieniem są zazwyczaj potwory, które przeszkadzają nawet jeżeli gracz jest przed nimi schowany. Na przykład jeżeli potrzebujemy jedzenia w nocy, a nie mamy broni, to znalezienie jedzenia może okazać się bardzo trudne.

Jeżeli rozgrywka jest zbyt trudna lub po prostu nie chcemy mieć agresywnych stworzeń w naszym świecie, najlepszym rozwiązaniem byłoby je wyłączyć.

Najłatwiejszym sposobem na wyłączenie potworów w Minecraft jest zmiana poziomu trudności gry na pokojowy.

Pokojowy tryb trudności

Poziom pokojowy automatycznie usuwa wszystkie agresywne moby, które są spawnowane na świecie niezależnie od tego, czy spawnuje się automatycznie, czy spawnowany jest przez gracza. Dodatkowo paski głodu i życia regenerują się automatycznie w bardzo szybkim tempie.

Poziom trudności można zmienić na pokojowy tylko na chwilę, co spowoduje usunięcie wszystkich potworów, które aktualnie znajdują się na świecie, ale po ponownym włączeniu innego poziomu trudności agresywne stworzenia znowu zaczną się pojawiać.

Negatywne skutki trybu pokojowego

Brak potworów niesie za sobą nie tylko korzyści, ale również negatywne skutki. Najważniejszym z nich jest to, że brak potworów wiąże się z tym, że gracz nie jest w stanie pozyskać wtedy części przedmiotów takich jak proch i enderperły. Dodatkowo brak potworów mocno utrudnia zdobywanie doświadczenia.

Ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *