Hearts of Iron IV: Arms Against Tyranny – Następne DLC do HoI4 zapowiedziane!

7 czerwca 2023
Brak komentarzy
2 minuty

HoI4: Arms Against Tyranny to 9 rozszerzenie do Hearts of Iron 4. Następne DLC ma się skupiać na północnej Europie, a konkretnie na czterech państwach, które się tam znajdują, czyli: Finlandii, Szwecji, Norwegii i Danii.

Co nowego znajdziemy w HoI4: Arms Against Tyranny?

Tak jak w przypadku wszystkich poprzednich rozszerzeń Arms Against Tyranny wprowadzi rework określonych państw i nowe mechaniki całej gry.

Zmiana w produkcji uzbrojenia

Produkcja uzbrojenia w najnowszym dodatku będzie uzależniona od tego, jakiego uzbrojenia producenci i projektanci znajdują się w danym kraju. Sprawi to, że produkcja broni będzie bliższa rzeczywistości. Do dzisiaj rzadkością są państwa, które mogą wyprodukować każdy rodzaj uzbrojenia.

Handel bronią

Skoro trudność produkcji uzbrojenia zmieni się, to naturalnym rozwiązaniem będzie handel bronią. Dlatego też Paradox wprowadzi mechanikę handlu bronią. Dzięki temu w zamian za produkcję fabryk cywilnych, która również zostanie zmieniona, będziemy mogli zakupić uzbrojenie od innego kraju.

HoI4: Arms Against Tyranny - Handel bronią
Grafika z https://www.paradoxinteractive.com/games/hearts-of-iron-iv/add-ons/hearts-of-iron-iv-arms-against-tyranny

Zmiany dywizji

Dywizje mają otrzymać duże zmiany związane z ich projektowaniem i organizacją. Dodatkowo mamy dostać możliwość określenia specjalizacji dywizji.

Zmiany państw

W przypadku Finlandii najważniejszą zmianą będzie poprawa Wojny Zimowej, czyli jednego z konfliktów poprzedzających II Wojnę Światową.

Szwecja ma zostać lokalną potęgą ekonomiczną, która z pomocą swojej rozwiniętej gospodarki może stać się jednym z głównych graczy na rynku handlem bronią.

Norwegia będzie musiała przygotować się na wyzwania II Wojny Światowej, ale ciekawsze mogą się okazać alternatywne ścieżki, które mogą mocno namieszać w rozkładzie sił w Europie.

Ostatnim krajem zmienianym przy okazji Arms Against Tyranny jest Dania, która otrzyma szansę przygotowania się do obrony przed nazistowskimi Niemcami.

Źródła:
https://www.paradoxinteractive.com/games/hearts-of-iron-iv/add-ons/hearts-of-iron-iv-arms-against-tyranny

Ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *