Minecraft

Minecraft to gra survivalowa z otwartym światem studia Mojang wydana 18 listopada 2011 roku, w której nacisk postawiony został na eksplorację i budowanie. Niezależnie od wieku Minecraft potrafi wciągnąć każdego gracza. Jest to gra, która ma nieograniczony potencjał, a gracza ogranicza jedynie jego wyobraźnia. W MC można budować wymarzone struktury, tworzyć przedmioty, kopać surowce i eksplorować świat gry. Jest to jedna z tych gier, które można grać przez cały dzień i nigdy się nie nudzić grając w trybie jednoosobowym lub z innymi graczami.

Minecraft 1.20 Trails & Tales

Minecraft 1.20 Trails & Tales

Po około roku pojawiła się nowa większa aktualizacja Minecraft. Wersja 1.20 Minecrafta wprowadza wiele nowych […]

Łódki w Minecraft

Łódki w Minecraft

Łódki to jeden z podstawowych środków transportu w Minecraft. Jest to najwygodniejszy sposób pokonywania dużych […]

Minecraft - The Wild Update

Minecraft 1.19 The Wild Update

Światło dzienne ujrzała dzisiaj nowa aktualizacja do Minecrafta – The Wild Update. Aktualizacja dodaje dwa […]

Eksploracja świata

Eksploracja świata jest podstawowym elementem gry. Zwiedzanie świata jest o tyle ciekawa, że świat jest generowany losowo, co sprawia, że wręcz niemożliwe jest stworzenie dwa razy takiego samego świata. W eksploracji świata można odnaleźć liczne przedmioty, które mogą się przydać w dalszej rozgrywce. Ponadto podczas eksploracji świata gracz napotka na liczne struktury zwane dungeonami, które warto zwiedzić i odkryć ich sekrety.

Moby w Minecraft

Moby to inaczej stworzenia, które pojawiają się w grze. Stworzenia można podzielić na 3 główne grupy: pasywne, neutralne i agresywne.

Pasywne moby to te, które nie atakują graczy ani innych stworzeń. Są to głównie zwierzęta takie jak aksolotle, krowy lub pandy. Zwierzęta można hodować i używać do produkcji jedzenia lub innych materiałów. Część z nich np. konie można oswajać.

Neutralne stworzenia to te, które mogą atakować graczy w określonych sytuacjach, ale nie są one agresywne, jeżeli nie zostaną sprowokowane. Przykładem neutralnych mobów mogą być kozy lub pszczoły. Koza atakuje gracza lub innego moba losowo co jakiś czas poprzez taranowanie, a pszczoła atakuje, jeżeli gracz ukradnie miód z ula, lub jeżeli zostanie zaatakowana.

Agresywne stworzenia to głównie potwory, które atakują graczy lub inne stworzenia bez wyraźnego powodu. Do agresywnych mobów zaliczają się np. warden (nadzorca) lub zombie.

Crafting – tworzenie przedmiotów

Crafting to inaczej tworzenie przedmiotów. Jest to podstawowa mechanika w Minecrafcie. Aby coś stworzyć, należy użyć stołu rzemieślniczego (crafting table) lub ekwipunku gracza. Aby scraftować przedmiot, należy umieścić potrzebne do jego stworzenia surowce w odpowiednich polach craftingu. Jeśli surowce są poprawnie ułożone, po prawej stronie pola tworzenia pojawi się gotowy przedmiot, który wystarczy przenieść do ekwipunku. Minecraft pozwala na stworzenie wielu przedmiotów takich jak różnego rodzaju miecze, wiadra lub drzwi.