Zmiany konferencji pokojowych w HoI IV

4 maja 2022
Brak komentarzy
2 minuty

Każdy, kto kiedykolwiek grał w HoI IV wie, że jedną z najbardziej uciążliwych faz rozgrywki są konferencje pokojowe. Często zdarza się, że SI tworzy dziwne granice, które nie wyglądają najlepiej i kłują w oczy część graczy, a dodatkowo sprawiają problemy przy ustawianiu frontów w przypadku wojny. Na oficjalnym forum gry pojawił się wpis, który zapowiada zmiany w systemie konferencji pokojowych. Zmiana systemu konferencji pokojowych pozwoli na bardziej uczciwe konferencje oraz powinno pozytywnie wpłynąć na zachowaniu SI przy wyborze terytoriów.

System licytacji

Główną zmianą jest system licytacji, który pozwala zakwestionować roszczenia innego państwa. Pozwoli to na zminimalizowanie wad aktualnego systemu, czyli kolejki w każdej turze, w której kolejność zależy od ilości punktów w konferencji pokojowej. Mimo tego, że inne państwo wcześniej wybierze terytorium, to i tak inny uczestnik konferencji będzie mógł zakwestionować to roszczenie i w razie wygranej licytacji będzie mógł przejąć to terytorium.

Licytacja ma 5 faz, a zwycięzca ostatniej fazy zajmuje dane terytorium. Każda faza licytacji odbywa się dla wszystkich uczestników w tym samym czasie. Liczba punktów w konferencji zostanie ograniczona, aby zwiększyć szansę na uzyskanie terytorium w konferencji i ułatwić przetrwanie pokonanych państw.

Wszystkie grafiki i informację pochodzą ze strony: https://forum.paradoxplaza.com/forum/developer-diary/designer-corner-peace-conference.1523321/

Ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *