Counter-Strike 2 – Ograniczone testy. Jak uzyskać dostęp?

22 marca 2023
Brak komentarzy
4 minuty

Od jakiegoś czasu w sieci głośno jest o nowej wersji Counter-Strike’a. Słyszeliśmy o tym, że profesjonalni zawodnicy otrzymali od Valve dostęp do nowej gry. Teraz taką szansę otrzymało dużo więcej osób, ponieważ Valve zaczęło wybierać graczy, którzy otrzymają dostęp do CS 2.

Nowa gra czy aktualizacja do CS:GO?

Pierwszą kwestią, która nie była do końca jasna, było to, czy Counter-Strike 2 będzie zupełnie nową grą, czy wyczekiwaną przez lata aktualizacją silnika gry do Source 2. Dziś już wiemy, że CS2 będzie darmowym ulepszeniem do CS:GO.

Z opisu udostępnionego na stronie gry można wywnioskować, że Counter-Strike 2 będzie DLC, które nie będzie obowiązkowe i nadal będzie można grać w obecną wersję gry. Najprawdopodobniej nowa wersja gry będzie bardziej wymagająca dla komputerów, więc aktualna wersja gry pozostawi możliwość gry na starszych urządzeniach.

Mimo tego, że obie wersje gry będą działać, to z uwagi na wprowadzone zmiany nie będzie możliwości gry pomiędzy graczami na różnych wersjach CS’a.

Czy przedmioty z CS:GO przejdą na CS2?

Wielu graczy martwiło się o to, czy skiny, naklejki i inne przedmioty z CS:GO zostaną przeniesione do CS2. Dziś otrzymaliśmy jasne potwierdzenie, że wszystkie przedmioty zostaną przeniesione. Valve poinformowało również, że podstawowe wyglądy broni zostaną ulepszone, a same skiny będą lepiej się prezentowały w odświeżonej grafice. Valve nie miało tutaj zbyt dużego wyboru, ponieważ nieprzeniesienie skinów mogłoby spowodować krach na rynku Steam.

Wideo z https://www.counter-strike.net/cs2

Kiedy będzie premiera CS2?

Counter-Strike 2 ma mieć premierę tego lata. Valve nie sprecyzował tego dokładniej. Oczywiście istnieje możliwość, że premiera opóźni się, ale możemy mieć pewność, że od premiery CS2 dzieli nas tylko kilka miesięcy.

Jak dostać się do testów CS2?

Valve wybiera graczy m.in. na podstawie poniższych warunków:

  1. Ile czasu gracz poświęcił na grę na oficjalnych serwerach gry w ostatnim czasie,
  2. Czynnik zaufania,
  3. Brak blokady VAC.

Jest to jedynie część elementów, które bierze pod uwagę Valve.

Wybranym graczom pojawi się w menu głównym CS:GO informacja o tym, że zostali wybrani do testów. Po kliknięciu informacji rozpocznie się pobieranie Counter-Strike 2.

Jeżeli nie widzisz informacji w swoim menu, to nic straconego. Nowi gracze będą dodawani do testów na bieżąco.

Zmiany w CS2

CS2 ma wprowadzić wiele nowości, a przede wszystkim oczekiwany przez lata silnik Source 2, który umożliwia wprowadzenie wielu zmian w wyglądzie i fizyce gry. Valve poinformowało nas już o kilku zmianach.

Poprawa grafiki

Grafika gry zostanie ulepszona. Dotyczy to map, przedmiotów, efektów, jak i interfejsu. Efekty zostaną poprawione do jakości HD, a ich fizyka będzie bardziej zaawansowana. Interfejs zostanie całkowicie poprawiony i rozszerzony o dodatkowe elementy.

Granaty dymne

Smoke’i będą dopasowywać się do ukształtowania terenu i reagować na światło. Dzięki temu zamiast okrągłego dymku jednolitego koloru otrzymamy dopasowany do otoczenia, naturalnie wyglądający dym. Możliwe, że zakończy to erę one-way smoke’ów, czyli sytuacji, kiedy dym pozwala widzieć przeciwnika samemu będąc niewidocznym.

Ważniejszą rzeczą może być to, że dym będzie reagował na inne elementy takie jak strzały, czy granaty zaczepne, dzięki czemu będą powstawać chwilowe luki w dymie. Granaty dymne przestaną już być stałą zasłoną na określony czas.

Koniec z tick rate

Tick rate, to czas, co jaki serwer aktualizuje informacje o graczach. Im większy tick rate tym gra jest bardziej płynna dla wszystkich graczy. Tick rate miał wpływ m.in. na fizykę gry. Poprawiona architektura serwera pozwoli na uzyskanie większej płynności rozgrywki dla wszystkich graczy.

Zmiany map

Mapy uzyskały nowy, lepszy wygląd, który został umożliwiony przez silnik Source 2. Silnik umożliwił dużo lepszą obsługę światła, które jest jednym z ważniejszych czynników grafiki. Część map uzyskała zmiany nie tylko w wyglądzie, ale również większe zmiany części miejscówek. Mapy po zmianach wyglądają dużo bardziej naturalnie.

Zmiany dźwięku

Dźwięk został ponownie przygotowany, aby lepiej dostosować go do środowiska gry. Dźwięk został również ponownie zbalansowany.

Nowy dźwięk w Counter-Strike 2
Grafika z https://www.counter-strike.net/cs2

Narzędzia silnika Source 2

Valve udostępni również narzędzia do tworzenia map opartych na nowym silniku. Dzięki temu tworzenie map powinno być dużo łatwiejsze, dodatkowo na Steam ma pojawić się warsztat przedmiotów Source 2.

Wideo z https://www.counter-strike.net/cs2

Źródła:
https://www.counter-strike.net/cs2
https://steamcommunity.com/faqs/steam-help/view/5ED2-ED8E-81F4-0C18#playcsgo

Ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *