Głosowanie na nowego moba w Minecraft

9 października 2023
Jeden komentarz
2 minuty

Raz w roku Mojang pozwala graczom na zdecydowanie jaki nowy mob ma zostać dodany do gry. Wcześniej poprzez takie głosowania do gry dodane zostały m.in. niuchacze i otuszki.

Głosowanie rozpocznie się 13 października i potrwa do 15 października 2023 roku.

Tym razem społeczność może wybrać jednego z trzech mobów:

  • pancernika (Armadillo),
  • pingwina (Penguin),
  • lub kraba (Crab).

Pancernik

Pancerniki żyją na sawannie. Spłoszony zwinie się w kulkę. Po zabiciu pancerniki upuszczają płytę, z której można wytworzyć nowy typ zbroi. Jest to wilcza zbroja, która zapewnia wilkom (psom) dodatkową ochronę.

Pancernik w Minecraft
Grafika z https://www.minecraft.net/en-us/article/mob-vote-armadillo

Pingwin

Pingwiny to moby, które lubią przebywać w grupie na kamienistych wybrzeżach. Pingwiny nie za dobrze poruszają się na lądzie, ale za to bardzo dobrze radzą sobie w wodzie. Dzięki temu pingwiny mogą przyśpieszyć podróżowanie łodzią!

Pingwin w Minecraft
Grafika z https://www.minecraft.net/en-us/article/mob-vote-armadillo

Krab

Kraby żyją na mangrowych bagnach! Kraby mają szczypce, które mogą być użyte, aby podczas budowania rozmieszczać bloki dalej od siebie.

Krab w Minecraft
Grafika z https://www.minecraft.net/en-us/article/mob-vote-armadillo

Jak zagłosować na nowego moba w Minecraft?

Zagłosować na wybranego moba można na trzy sposoby:

  1. Poprzez dołączenie na specjalny serwer wydarzenia w Minecraft: Bedrock Edition. Po rozpoczęciu wydarzenia wystarczy uruchomić grę, a w dolnym lewym rogu ekranu pojawi się przycisk Minecraft Live, który należy kliknąć. Po dołączeniu na serwer wystarczy wybrać stworzenie poprzez przełączenie odpowiedniej dźwigni.
  2. Przez launcher Minecraft. Po rozpoczęciu wydarzenia w programie uruchamiającym grę pojawi się odpowiednia informacja, którą należy kliknąć.
  3. Na stronie https://www.minecraft.net/pl-pl/live. Po rozpoczęciu wydarzenia pojawi się możliwość zagłosowania na wybranego moba.

Zagłosować można tylko raz po zalogowaniu się poprzez konto Microsoft. Nawet jeżeli oddasz głos w kilku różnych miejscach ostatecznie uznany zostanie ostatni głos.

Źródła:
https://www.minecraft.net/pl-pl/live

Ocena:

W odpowiedzi na “Głosowanie na nowego moba w Minecraft”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *